пятница, 27 марта 2020 г.



7 квітня -всесвітній день здоров'я!

Виконуємо фізичні вправи кожного дня та з гарним настроєм.
До вашої уваги комплекс вправ.Приєднуйтесь всі ті,хто хоче бути здоровим та мати позитивний настрій!






І саме час поговорити про гігієну рук.Ви вже знаєте,як правильно мити руки?Давайте перевіримо ваші знання!))
(поради ВОЗ)


07.04.2020 вітаю всіх з днем здоров'я!

Здоров’я — розкіш для людини,

Найбільша цінність у житті.

Як є здоров’я день при днині,
Можливість є йти до мети.
Тоді є радість, щастя, диво,
Краса у крапельці роси.
Тоді людина йде щасливо
Серед безмежної краси
Й чарівність світу відчуває.
Для неї в хмурість — дні ясні.
Вона всі труднощі долає
Й співає радісні пісні.
Вона — здорова! Це чудово,
Бо їй нічого не болить..
Вона добро творить готова.
І це прекрасно! Можна жить!


 До вашої уваги коротеньке відео "Як захиститися від коронавірусу".Продивіться самі і розкажіть вашим рідним.

Сміх подовжує життя! Посміхайтеся на здоров'я. Залишайтеся веселими та позитивними в складних умовах карантину!







Гурток "Обери життя"

Вчимо пам'ятні дати України:


22 січня - День Соборності України.
20 лютого - День Героїв "Небесної сотні". 
26 квітня - День трагедії на Чорнобильській АЕС. 
8 травня - День пам'яті та примирення.
10 травня - День матері.
21 травня - День вишиванки.
22 травня - Святителя Миколи Чудотворця (Літнього Миколи).
1 червня - Міжнародний День захисту дітей.
28 червня - День Конституції України.
28 червня - День молоді (остання неділя червня). 
23 серпня - День Державного Прапора України.
 1 вересня - День Знань. 
14 жовтня - День українського козацтва і захисника України. 
21 листопада - День гідності і свободи. 
6 грудня - День Збройних сил України

Перша медична допомога

1.(26.03.2020.При обмороженнях: https://avtomedic.com.ua/uk/persha-dopomoga-pri-obmorozhenni/ 
:

2.(02.04.2020) При втраті свідомості:

09.04.2020
перша медична допомога при кровотечах



16 квітня


ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ

Перша допомога – це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.
Основні принципи надання першої допомоги:
  • правильність і доцільність (якщо ви не впевнені в своїх діях – краще утриматись; головне правило першої допомоги – не нашкодити);
  • швидкість;
  • продуманість, рішучість, спокій.

ЯК НАДАТИ ПЕРШУ ДОПОМОГУ

Алгоритм ваших дій має бути таким:
  1. Оглянути місце події та впевнитись у тому, що надання допомоги буде безпечним: забезпечити власну безпеку, а також безпеку потерпілого та людей навколо.
  2. Оцінити стан постраждалого (свідомість, дихання, пульс).
  3. За необхідності викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також інші екстрені служби  (поліцію, аварійно-рятувальну службу, службу газу тощо).
  4. Оцінити наявність критичних кровотеч та зупинити їх.
  5. Забезпечити прохідність дихальних шляхів.     
  6. Якщо у постраждалого відсутні ознаки життя та немає критичної кровотечі (або ви вже її ліквідували) – розпочати серцево-легеневу реанімацію.
  7. Перевести постраждалого у стабільне положення (на боці, обличчям до себе, рука під головою, нога зігнута в коліні), якщо не йдеться про підозру на травми хребта та кісток тазу і серцево-легенева реанімація була вдалою.
  8. Не залишати постраждалого та контролювати стан його життєвих функцій до прибуття екстрених служб.
Якщо ви не маєте відповідних навичок для надання допомоги, слід звернутись за допомогою до інших присутніх на місці події.
МОЗ України закликає кожного свідомого українця знайти у своєму місті курси з надання першої допомоги і отримати ці практичні навички. Тому що саме ви можете врятувати чиєсь життя в критичній ситуації!


23 квітня 2020р.
Тема: Вчимо лікарські рослини.

Народне прислів’я каже: Купити можна все, не можна купити здоров’я. Здоров’я – найдорожче, людина завжди дбала про своє здоров’я, тому з давніх-давен користувалися народною медициною.
Лікарські рослини у нас називають зіллям. В Прикарпатті є до 350 видів. Вміння користуватися зіллям передалось від ваших бабусь, а від них – до мам.
Лікарська сировина наготовлялась у визначений "сильний" час, коли рослина цвіте. Здавна вважалося, що найкращий час збирання звіробою, полину, любистку, лопуха, м’яти, деревію, материнки та деяких інших трав – в ніч під свято Івана Купала або рано-вранці. Трави, зібрані в цю ніч, мають лікувальну силу.
Зілля збирають влітку. Бруньки збирають ранньою весною, коли вони повністю набубнявіють, тобто коли в рослині почнеться сокорух. Кору збирають також весною, з настанням сокоруху, до розпускання листків.
Лише в кінці літа, на початку осені копають коріння, бо саме в цей час воно набирає найбільшої сили. Коріння треба мити проточною, холодною водою. Його сушать на вільному повітрі або на горищах, ні в якому разі – на сонці.


Барвінок хрещатий. В цієї квітки п’ять пелюсток. В народі говорять: перша пелюстка – то краса, друга – ніжність, третя – незабутність, четверта – злагода, п’ята – вірність.
     
У народній медицині трава барвінку здавна застосовується при дизентерії, туберкульозі легенів, кровотечах. Відваром трави користуються для полоскання горла.
Первоцвіт цвіте ранньою весною жовтим кольором. Можна його зустріти в нашому лісі на полянах, у дубових лісах. Коли я кашляю, бабуся дає мені пити чай з первоцвіту.
Звіробій. Це ліки, як кажуть у народі, від дев’яноста дев’яти хвороб. Спиртові настої вживають для збудження апетиту, при захворюванні шлунку. Розведену водою настойку використовують для полоскання горла. Застосовують звіробій проти ангіни, ревматизму, грипу, запалення печінки і нирок, головного болю.
Материнка. Застосовують, як потогінний і відхаркувальний засіб, що поліпшує діяльність кишково-шлункового тракту. Настій материнки, який додають у ванну чудово діє проти головного болю, золотухи, рахіту, різних запалень шкіри.
Подорожник. А в народі називають "бабака". Росте, як бур’ян вздовж шляхів, біля жител. Листок подорожника очищає рани, прискорює їх загоєння. Якщо прикласти листок бабки до рани, то на другий день перестає боліти.
Деревій відомий як кровоспинний знезаражувальний засіб. Лікують ним і виразкову хворобу шлунка, гастрити.
Волошка синя, як літнє небо, є постійним супутником жита. В народній медицині цю рослину використовують при запаленні нирок, застудних захворюваннях, кашлю, болях у шлунку, при гарячці.
Чистотілом користуються з давніх-давен. Рослина затримує ріст деяких злоякісних пухлин. Зменшує і заспокоює болі, загоює рани, виводить бородавки та мозолі.
З історії відомо, що в Древньому Римі жив письменник і вчений Пліній Старший. У нього є оповідання, про те як ластівка-мати лікувала своїх діток, які втратили зір, чистотілом. З тих пір чистотіл має ще назву "трава ластівки".
Кропива має сечогінні, послаблю вальні, антисептичні, протизапальні, знеболювальні, кровоочисні, кровоспинні та ранозагоювальні властивості. Відвар кропиви застосовують при хворобі печінки та жовчних шляхів, дезинтерії, простудних захворюваннях.
Шипшина має багато вітамінів. З неї роблять препарати, сиропи, що лікують запалення печінки і жовчного міхура. Настій із самої шкірочки плодів шипшини вживають при запаленні сечового міхура, каменях і піску в нирках.



30 квітня



Продовжуємо вивчати лікарські рослини та їх властивості.
Тема: Як правильно збирати лікарські рослини (перегляд відео)

















четверг, 19 марта 2020 г.


Музичне мистецтво

26 березня урок 5 клас
тема:Музика та інші види мистецтва
Матеріал до сприймання:знайти в інтернеті та прослухати: Л.Деліб "На вшпиньках" з балету "Сільвія"
Пісня для виконання "Школяри-школярики" муз.Злотника,словаВратарьова(в інтернеті  знаходимо і розучуємо під плюс,далі співаєм під мінусовку)

26 березня урок 6 клас
тема:Жанрова палітра  симфонічної музики
Матеріал для сприймання: уривок з симфонії №5 Л.В.Бетховена
Пісня для розучування:Козацька пісня А.Мігай(знаходьте в інтернеті)

27 березня урок музики 7 клас
тема:продовжуємо вивчати мюзікл.




Завдання:
 1.слухання та перегляд мюзіклу(на віш вибір:" Собор Паризької Богоматері", "Король Лев" а також "Незнайка з нашого двору". (знайти в інтернеті)
2.Прочитати що таке мюзікл,які мюзікли сучасних  композиторів ви знаєте та чим мюзікл відрізняється від звичайного спектаклю.

02.04.2020
урок музичного мистецтва 5 клас
тема:Музика і слово.
Шановні діти,уважно перегляньте презентацію,та проаналізуйте свої знання з попередніх уроків. Знайдіть в інтернеті  романс М.Глінки "Жайворонок",прослухайте та відповідайте на запитання,які надані у слайді під № 6 даної презентації.

До вашої уваги ссилка для переходу на презентацію "Музика і слово" 
https://naurok.com.ua/muzika-i-slovo-prezentaciya-do-uroku-muziki-5-klas-123229.html
Продовжуємо вивчати пісню "Школяри, школярики"



02.04.2020
урок музичного мистецтва 6 клас
тема "Зустріч з увертюрою


Увертюра як жанр виникла на початку VI століття — інтродукція до опери Монтеверді «Орфей», яка була короткою, тому її виконували тричі. Надалі композитори стали застосовувати увертюри, що складалися з двох або трьох частин. У творчості італійця О. Скарлатті оперна увертюра перетворилася в самостійний симфонічний твір, її стали називати симфонія. Найвищого розвитку увертюра отримала в творчості Моцарта та Бетховена, які були написані в сонатній формі або у формі фуги, рондо. Класичні увертюри були і в музиці до театральної дії. Надалі увертюри ніби стали переказувати зміст опери перед її початком. Поступово увертюри перетворюються в самостійні твори — концертні увертюри як жанр симфонічної музики, що має програму: в творчості Брамса, Чайковського, Мендельсона, Вагнера та інших.


Завдання до виконання:ознайомитись з поняттям "увертюра", прослухати увертюру до фільму "Час уперед" та "Шерлок Холмс та Доктор Ватсон" та дати відповіді на запитання:
1.Яке враження у вас викликала музика?
2.Чи відчувався в музиці стрімкий лет часу?

Музичне сприймання  В.Дашкевич "Увертюра до фільму "Шерлок Холмс та Доктор Ватсон"

Запитання до вас після перегляду:
1.Яке враження справила на вас музика про героя-детектива?
2.Опишіть картину,яку ви уявляєте,слухаючи музику?
3.Які інструменти виконували твір?

02.04.2020
урок музики 7 клас
тема "Музика в мультиплікації"
матеріал до сприймання:(перехід на посилання)

Українська анімація відома далеко за межами нашої країни. Вітчизняні митці створили чимало мультфільмів як для дорослих, так і для юних глядачів. Поряд із режисерами й художниками – мультиплікаторами значна заслуга в успіхах української мультиплікації належить композиторам, які створюють цікаву музику до фільмів.
Найвідомішими в українському кінематографі стали дев’ять короткометражних мультфільмів про пригоди козаків. Автор сценарію і режисер легендарного козацького серіалу – Володимир Дахно. Герої цих мультфільмів - козак Грай, Око і Тур. Це своєрідні національні символи, оскільки в їхніх образах відображаються найкращі риси українського народу: сміливість і допитливість, кмітливість і готовність допомогти ближньому, доброта і щирість. 

Перший мультфільм циклу «Як козаки…» українські глядачі побачили в далекому 1967 році, останній вийшов у 1995 році. В одному зінтерв’ю Володимир Дахно згадував цікаві історії про створення фільмів: «Я не дуже довго мудрував з козаками. Взяв та й намалював трьох запорожців на кшталт трьох мушкетерів. Один вийшов кругленький і низенький, другий – худий і високий, третій – здоровий та рум’яний молодець. Потім мені казали, що я дуже точно передав в цих персонажах український характер».
Імена козаків у мультфільмах не звучать, адже згідно зі сценарієм у проектах відсутні діалоги (за винятком вступного або заключного тексту від автора). Проте і без слів все стає зрозумілим, бо всі сцени й дії легко сприймаються. За сюжетом мультфільмів персонажі потрапляють в усілякі пригоди, зустрічаються з людьми різних країн і епох: мушкетерами, античними богами й олімпійцями та навіть з прибульцями. Демонструвати чудеса козацьких подорожей і перемог допомагає музика.


Задання:продивіться в інтернеті мультфільм про козаків( "Як козаки у футбол грали " та інш)

  • Поміркуйте, які музичні інструменти можуть «озвучити» удар булави, стрибок з висоти на землю. А як зобразити замріяність закоханого козака чи тужливі думки героя за рідною землею? 




30 квітня 2020 урок музики 6 клас тема:Українська симфонічна поема Симфонічна поема  — жанр симфонічної музики, одночастинний твір дл...